Huzuru doruklara kadar hissedeceğiniz, ömür boyu görmekten bıkmayacağınız gerçek olmasına inanmanın ne kadar zor olduğuna ancak gördüğünüz zaman anlayacağınız bir yer Flathead Gölü. Evet gerçekten dünyanın en temiz gölü burası. Hatta en uzunu, en berrağı, en uzunu… Flathead Gölü’nün gizemini çözmek istiyorsanız doğru Kanada’ya.

1

Flathead Gölü, Amerika’nın Montana eyaletinde Ulusal Ormanın içinde harikulade manzarasıyla gizli kalmış bir cennet. Gölde inanması zor olan detay en derin yeri 119 metre olmasına rağmen girdiğiniz zaman sanki boyunuzda bir yerde yüzüyormuşçasına bir görüntü veriyor insana. Ama aslında metrelerce mesafe var aranızda. Evet buradan okurken inanması zor geliyor. O kadar temiz bir suyu var ki Flathead Gölü’nün, dışarıdan bakan biri gölün en derin yerinde bile dibindeki her şeyi bütün ayrıntısına kadar görebilir. 119 metreden bile… Boşuna dememişler dünyanın en temiz gölü diye. Yurt dışı Turlarına mı katılmak istiyorsunuz Kanada Turları Flathead Gölünün etkileyici görsel şöleniyle sizleri çağırıyor. Unutmadan meraklıları için küçük bir dipnot; Flathead Gölü adını bölgenin güneybatısındaki kampa yerleştirilmiş Flathead yani Seliş yerlilerinden alıyor.

Flathead Gölü’ne yaz tatilinizde giderseniz gölün meşhur su sporlarıyla karşılaşmanız ihtimal. Su kayağı, dalış, yelken, kürek, balıkçılık hatta su sporları dışında paraşüt burada çok popüler. Gölden çıkan alabalıklar çok leziz olur, gittiğinizde mutlaka denemelisiniz. Boylu boyunca Flathead Gölü gezisi yapmak istiyorsanız 20 kişilik tekne turlarına kesinlikle katılıp çevrede ne var ne yokmuş bütün güzelliklerine birebir şahit olmalısınız. Gölü adeta çevreleyen dağlar tablo gibi bir his veriyor insana. Muhteşem doğası içinde parkurlarında uzun uzun yürüyüşlerin keyfine, manzarasının seyrine dalmayı unutmayın.

3

Kısacası Flathead Gölü hakkında demem o ki Kanada’ya gittiniz ama şehir turlarından vazgeçip tekrar tekrar göle dönmeniz an meselesi olabilir. Burada insanı kendine bağlayan öyle bir atmosfer var ki, ancak canlı canlı gördüğünüzde anlayacaksınız demek istediklerimi. Manzarasında olağanüstü bir tatil yaparken size sunulan onca aktivitesinden yararlanmazsanız sonradan üzüleceğiniz kesin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here