Kaş’ın adına yakışan masmavi mi turkuaz mı desem bilmiyorum ama inanılmaz bir yer Kaputaş Plajı. Deniz orman hepsi bir arada. Bence yaz tatillerinin en vazgeçilmez rotaları arasına girmeli burası.

1

Geçen yaz gittim Fethiye’ye uzun bir aradan sonra, oradan Antalya’ya. Gittiğime değdi, gördüğüm yerler arasında en çok da Kaputaş Plajı aklımda kaldı. Denizine girdim ama dönmek istememe duygusunu sonuna kadar yaşadım. Ne yazık ki çok kısıtlı bir zamanımız vardı burada kalabilmek için. Antalya’nın diğer gizli kalmış cennet koylarını gezecektik. Her yer alabildiğine ormanlık yemyeşil. Bu kadar ormanı gördükten sonra insan öyle bir plajla karşılaşabileceğine inanamıyor, ta ki görene kadar. Ormanların arasından virajları bir bir aldığınız bir esnada bir sürü araba topluluğu karşılıyor ilk önce. Başta ne olduğu anlaşılmasa da kafamı çevirip o mavilikle flört edince anladım her şeyi. Meğer Kaputaş Plajıymış burası. Önceden hiç duymadığım ama gittikten sonra aklımdan çıkmayan bir yer oldu burası. Plaja ulaşmak için döne döne tam 190 merdiven indiğimiz aklıma geldiğinde buranın tatlı yorgunluğuna da değer diyerek yoluma devam ettim. Aklınızdan bu gizli kalmış cennet plajın pahalı olduğu falan geçiyorsa belki şunu demem sizi çok sevindirir; Maldivlerle eş değer güzelliği olan Kaputaş Plajına giriş ücretsiz. Maldivler diyorum evet, balayı çiftlerinin vazgeçilmez rotalarından biri. Gitmeye sonuna kadar değer bir yer burası da. Maldivlerin Türkiye versiyonu Kaputaş Plajı benim gözümde.

3

Ne yazık ki dönüş yoluna doğru geçme zamanı geliyor ama benim gözüm hala bu cennet koyda. İmkânım olabilseydi geri dönüp tekrar yüzmek isterdim o mavinin her tonunu gördüğüm denizde. Ama günün birinde tekrar gideceğim mutlaka oraya. Bu sefer öyle bir saatlik falan bir mola olmayacak. Sabahtan akşama kadar kalabilirim o denizde. Kısacası Kaş’a yolunuz düştüğünde bu gizli kalmış Kaputaş Plajına uğramadan dönmeyin. Birbirinden güzel Kaş Otellerinde konaklamak için tatilbudur.com’u ziyaret etmeden tatil yapmaya karar vermeyin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here