Daha az parayla daha akıllıca otellerde konaklamayı kim istemez ki? O zaman gelin sizin için yazdığımız o ipuçlara beraber bakalım.

Tatil planları içindesiniz ve uzun zamandır otel arıyorsunuz. Nerede kalacağım? sorusu zaten başlı başına bir sorunken karşınıza çeşit çeşit seçenekler çıkıyor. Şimdi mi rezervasyon yapmalısınız yoksa fiyatların düşüp düşmeyeceğini mi beklemelisiniz? Ya rezervasyonu yaptıktan sonra başka bir sitede daha iyi bir fiyat bulursanız? Ya planlanan tarih olamazsa? Bütün bu soruların cevabına hazır mısınız?

Rezervasyonu doğrudan otel üzerinden yapma

Rezervasyonunuzu otelin kendi web sitesi üzerinden yapmayın. Arama motorlarından arama yaparsanız hem daha çok alternatif olur hem de daha iyi fırsat yakalama şansınız yüksek. Arama motorları çevrimiçi olan acentelerin fiyatlarını bir araya getirmeyi ve fiyat karşılaştırma yapabilmenizi sağlıyor. Bu yüzden sizin için en güvenilir kaynak arama motorları. İçgüdülerinize göre hareket edenlerdenseniz rezervasyonu yapmadan son dakikaya kadar da bekleyebilirsiniz. Ne de olsa kaybedeceğiniz pek bir şey yok. Aksine tarih yaklaştıkça seyahat acentelerindeki oda fiyatları da düşecektir. Ama şunu unutmayın ki otellerin kendi web sitelerindeki fiyat bunun tam aksine artacaktır göreceksiniz. O zaman ne diyoruz en ucuz fiyattan yararlanmak için arama motorları en iyi seçenek.

Lüks odanız aslında standart mı?

Rezervasyon yaptığınız odanın adına dikkatlice bakın. Bu belirttiğimiz seyahat acentelerinin rezervasyon sitelerinde uyuşmazlıklar ne yazık ki fazlaca görülüyor. Lüks olarak sunulan odanın otelin kendi sitesinde standart olarak adlandırılabiliyor. Bu nedenle otelin web sitesiyle aldığınız sitenin karşılaştırmasını yapmayı sakın unutmayın. Bunun yanında o da fiyatları dahil olanlara da dikkat etmeden geçmeyin, (ücretsiz kahvaltı veya Wi-Fi gibi şeyler) farklı olabilir.

Alınan odadan cayma

Rezervasyon yaparken fikrinizden caydınız paranızı geri almak istiyorsunuz. Böyle durumlarda paranızı geri alabileceğiniz odalar yaklaşık %5-10 daha pahalı oluyor ama en avantajlısı da paranızı geri alabiliyor olmanız. Rezervasyonunuzu yaptınız ama arama yapmaya devam ediyorsunuz diyelim daha ucuz bir fiyat yakaladınız o zaman yapacağınız tek şey var tabi ki iade edilen paranın yerine yeni bir rezervasyon. Bu tür yollarla fırsat kovalamak için çok fazla zamanınız olabiliyor.

Çok talep edilen tarihlerden uzak durun

Tatil yapmayı fırsat biliyorsunuz ancak şunu unutmayın sizin gibi düşünen çok insan var. Kalacağınız yerin hıncahınç kalabalık olmasını hatta yeri geldiğinde restoranlarında bile rahatlıkla oturamadığınız zamanlardan uzak durun deriz. Hem yüksek fiyat ödeyerek gördüğünüz muameleye maruz kalmayın. Size önerimiz rezervasyon yapacağınız zamanlar için Google’ a sorgulama yapmayı unutmayın, belki farkında olmadan önemli bir günü gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Önceden ziyaret eden konukların yorumlarına güven

Çoğu insanın düşündüğü gibi dünya çapında yıldızlı otel değerlendirme sistemi yoktur. Bunun güvenini almanın en güzel yolu diğer konukların ne söylediğine kulak vermek. Bakalım onlar ne söylüyor otelle ilgili. Verilen hizmet hakkında, otel hakkında onlar ne diyor? Resimlerde güzel ama acaba gerçeğiyle benzer mi diye hikayeler üretmek yerine dediğimiz gibi diğer konulardan yorumlarını alın.

Erken Rezervasyon seçenekleri ile tatilinizi hem uygun hem de yer sorunu yaşamadan yapmak için tatilin güvenilir adresi tatilbudur.com’ u tercih edin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here