İş olanakları, yaşam şartları, turizmin merkezleri ve daha sayılabilecek birçok neden bir ülkenin kalabalık olmasına sebep olan faktörler. Bu durum ülkenin kalkınması için çok önemli olsa da aynı yerde yaşayan halk için durum hiçte öyle değil aslında. Kırsal kesimlere göre daha gelişmiş bir ülke, iş olanakları ve daha birçok sebep Dünya’nın en kalabalık şehirlerine olan göçü de fazlasıyla tetikliyor. O zaman bir de yakından görelim bu şehirleri.

Çin, Shanghai: Çin Shanghai şehriyle Dünya’nın en kalabalık şehirlerinde ilk sırada yerini alıyor. 25 milyonluk nüfusuyla bu duruma şaşırmak zor olmaz zaten. İstanbul kadar nüfusu olamasa da yine de fazlaca nüfusa sahip bir şehir Shanghai. Ülkeyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa keşfetmek istiyorsanız Çin Turlarına katılabilirsiniz.

Çin, Shanghai
Çin, Shanghai

Pakistan, Karaçi: Shanghai ile bir mücadele içinde olan Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden Karaçi, Shanghai nüfusunu ikiye katlamış.

Pakistan, Karaçi
Pakistan, Karaçi

Hindistan, Delhi: Dünya’nın en kalabalık şehirleri listesinde başı çekenlerden biri de ülke Hindistan’ın görülesi şehri Delhi. Hindistan Turlarına katıldığınızda buranın gezilecek en güzel yerlerini mutlaka görmelisiniz. 18 milyonluk nüfusuyla insan yoğunluğunun fazla olduğu şehirlerden Delhi.

Hindistan, Delhi
Hindistan, Delhi

Çin, Tianjin: Çin’in Shanghai’den sonraki en kalabalık şehri Tianjin. Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden fazlasıyla nasibini almış bir yer burası da. Çin en fazla insanın bir arada yaşadığı kocaman bir ülke olarak her zaman karşımızda.

İstanbul: 15 milyonluk nüfusuyla İstanbul Dünya’nın en kalabalık şehirler listesinde kendini gösteriyor. Gezilecek yerleri, doğası ve en güzel yemeklerin aynı yerde toplandığı bir şehir İstanbul. Yaşaması ne kadar zor olsa da her yıl binlerce insan göç ediyor buraya. İstanbul’la ilgili merak ettiğiniz ne varsa İstanbul Otellerinde konaklayarak keşfedebilirsiniz.

İstanbul
İstanbul

Nijerya, Lagos: Nijerya’nın güzel şehri Lagos’u da Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında gördüğümüze şaşırmamak lazım. 14 milyonluk nüfusuyla aslında Afrika’nın en büyük şehri burası.

Nijerya, Lagos
Nijerya, Lagos

Rusya, Moskova: 12 milyonluk nüfusuyla Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında olmayı hak eden şehir Moskova. Rusya Turlarına katılarak şehri baştanbaşa keşfedin.

Rusya, Moskova
Rusya, Moskova

Bangladeş, Dakka: Güzel ülkenin en kalabalık şehri Dakka. 12 milyonluk nüfusuyla Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden biri de burası.

Bangladeş, Dakka
Bangladeş, Dakka

Mısır, Kahire: Mısır’ın başkentliğini yapan şehir Kahire için de nüfus epeyce fazla. Buranın meşhur Mısır Piramitlerini en yakın zamanda mutlaka görmelisiniz derim.

Mısır, Kahire
Mısır, Kahir

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here