Sıcak yaz günlerinde ne yapsam, nerelere gitsem soruları hepimizi yeterince düşündürürken şimdiden bir tatil planı olanlar için güzel bir seçenek sunmam fena olmaz sanırım. Hele ki burası bir de yaz tatillerinin en güzel rotalarından biri ise… Antalya’nın Kalkan ilçesini duymayanımız yoktur. Yurt dışından bile sadece binlerce turist burayı yaz aylarında ziyaret ediyor. El değmemiş yemyeşil doğası, eşsiz manzarası ve plajları zaten burayı tercih etmemiz için fazlasıyla yeterken şimdi gelin Kalkan’ı tercih etmemiz için nedenlere.

1

  1. Cennet doğasıyla bütünleşen plajlar

Dünya’nın en büyük plajı olan Patara plajı bile bu bölgedeyken Kalkan, en ünlü plajlara sahip bir tatil beldesi olmaya fazlasıyla yakışıyor. Çoğumuz duymuştur sanırım Patara plajının methini. Dünyanın en sevimli su hayvanı olan caretta caretta kaplumbağaları bu plajda ürüyor. Önceki yazılarımın birinde Kaputaş plajından bahsetmiştim. İşte o ilk görüşte kendine çeken plaj da bu cennet doğasıyla ünlü Kalkan’da. Merkezde bulunan Kalkan Otellerinin birinde konaklayacaksanız orada da sıcaktan bunaldığınız her an denize girebileceğiniz halk plajları da mevcut. Kısacası tatil üzerine kurulu beldeye gittiğinizde her türlü seçeneği fazlasıyla bulacaksınız.

2

  1. Manzara eşliğinde tatil

Kalkan’a gittiğinizde nerede tatil yaparsanız yapın o deniz her zaman karşınızda olacak. Senenin bütün yorgunluğunu fazlasıyla üstünüzden atacağınız tatili sonlandırmak ne kadar zor olsa da buraya bir defa bile gelmiş olsanız son olmayacağından eminim. Yukarıda belirttiğim plajları buraya giden herkesin mutlaka görmesini tavsiye ederim.

3

  1. Otel de değil bağımsız tatil yapmak istiyorum diyorsanız

Yamaçlar üzerinde kurulu evler de deniz manzarası her yerden kendini gösteriyor. Burada turizm her daim kendini geliştirmeye açık olduğundan burayı ziyaret eden tatilciler için Kalkan’da kiralık villalar fazlasıyla artmış durumda. Bütçeniz ne olursa olsun kendinize uygun villayı burada bulursunuz ancak son dakika sürpriziyle karşılaşmak istemiyorsanız buraya daha gitmeden kalacağınız yeri ayarlamanız gerekiyor. Gözlerden uzak ama deniz manzarası eşliğinde unutamayacağınız bir yaz tatili sizi bekliyor.

  1. Romantik bir balayı tatili

Sadece yaz tatilleri için değil buradaki o manzarayı yaz-kış demeden herkesin mutlaka görmesi gerekiyor. Romantik bir balayı tatili ise aradığınız Kalkan, bir tatilden beklediğinizin fazlasıyla size kucak açıyor.

4

Manzarasıyla, iklimiyle, birbirinden güzel plajlarıyla tam bir tatil cenneti Kalkan. Konaklama yapmak için Antalya Otellerinden birini de tercih edip burayı günübirlik olarak da ziyaret edebilirsiniz. Ömrü hayatınızda en az bir kere olsun burayı görmek için bu yaz tatilinizde rotanıza eklemeyi unutmayın Kalkan’ı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here