Vietnam’ın en küçük, en sevimli şehri Hoi An. Gözünüzün alabildiğine yeşilliği olan, gideceğiniz her yere hatta yemek yemek için bile bisikletle gittiğiniz bir yer hayal edin. Oranın adı da Hoi An olsun. O zaman gelin bu sevimli şehri hayallerin ötesine çıkaralım.

Vietnam’da olan Thu Bon nehri kıyısında kurulmuş burası. Çeşit çeşit bisikletleri ve terzileriyle ünlü bir şehir Hoi An. Burada kendi Vietnam ipeğinizi alıp kendi zevkinize göre bir gün gibi kısacık bir sürede elbiseler diktirebilirsiniz. (bayanlar buna çok sevinecekler) 🙂 Vietnam Turlarına katılıp da burayı bağımsız olarak gezmek isterseniz tren ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. Buraya gelmişken eli boş dönmek de olmaz elbette. Hoi An hediyelik eşyalarıyla da ünlü bir şehir. Özellikle Meryem Ana’nın mermer heykeli burada çok satılan hediyeliklerin başında. Şayet evinizin bir köşesinde buraya da ne koysam diye düşünüp durduğunuz bir yer varsa, işte bu güzel heykeli oraya koyabilirsiniz artık.

ilk

Vietnam’ın sevimli şehri Hoi An da, kesinlikle görmeden dönme diyebileceğim bir yeri var ki, orası da Japon Köprüsü. Köprü Japon ve Çin mahallelerini birbirine bağlıyor. Burası gerçekten çok farklı ve görülmesi gereken yerlerin başında bir yer. Şehir de güzel bir akşam yürüyüşüne çıkın, Çin, Japon ve Vietnam’ın o büyüleyici binalarını mutlaka görmelisiniz. Şehrin biraz dışına doğru çıktığınızda pirinç tarlaları, sebze bahçeleri sizi karşılayacak. Demin de söyledim ya; yeşilin her tonu burada ayrı bir güzel sanki. Hoi An da yapılacak en keyifli şey; gideceğiniz her yere bisikletle gidiliyor olması. Thu Bon nehrinde buranın meşhur yuvarlak kayıklarına binmeyi de sakın unutmayın, benden söylemesi. Burada balık tutan bir sürü insan topluluğunun arasına karışıp güzel geçen gününüzü daha da renklendirebilirsiniz.

Hoi An da gidebileceğiniz restoranlar ve kafeler fazlasıyla kendini gösteren türden. Çok fazla bir bütçe ayırmanıza gerek yok yemek için, bu güzel şehir turundan sonra tatlı yorgunluğunuzu atmak için buranın trend restoranlarından birine de girebilirsiniz ya da kendi çapında normal bir kafeye de, tercih sizin. Geceler burada renkli yaşanıyor genelde. Müzik eşliğinde güzel akşamlar Vietnam’ın sevimli şehri Hoi An da sizi bekliyor.

3

Bu güzel ülkenin güzel şehirlerinde gezmek farklı bir deneyim olsa gerek. Vietnam gibi yurt dışı turlarının merak edilen ülkelerini tatilbudur.com’la keşfetmeye hazır olun.

2

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here