Bahar geldiyse hafta sonu evde oturmak ne kadar zevkli olabilir diye düşünüyorsanız bu güneşli pazar gününde kendinizi doğanın güzelliklerine atın. Bol oksijenli uzun bir yürüyüşün ardından bir Pazar kahvaltısını şimdiden hayal etmeye başlayabilirsiniz mesela. Bu hayalin gerçek olması için rotanızı doğru Belgrad Ormanı’na çevirin.

1

Belgrad Ormanı’na yakın mesafede oturanlar çok şanslı, hafta içi stresli ortamlardan bunalan İstanbullular hafta sonu kendini bu yemyeşil doğa harikası ortamda buluyor. Kahvaltıysa kahvaltı, piknikse bütün gün keyifle pikniklerini yapıyorlar. Çoluk çocuk 7’den 77’ye herkes bu ortamın tadını çıkarıyor. Bana sorarsanız hafta sonu planları için kaçırılmayacak bir seçenek Belgrad Ormanı. Şayet İstanbul dışında oturuyorsanız endişelenmeyin sizi de unutmadım, Belgrad Ormanı’na en yakın İstanbul Otellerinde bugünden yerinizi ayırtın ve kendinizi doğanın kollarına bırakın. Tadına doyulmaz tabiatıyla Belgrad Ormanı sizi bekliyor.

2

Belgrad Ormanı, Osmanlı ve Bizans döneminde şehrin en önemli su kaynaklarından biriymiş. Ta ki Osmanlı döneminde Kanuni Sultan Süleyman’ın Sırplı oduncuları bu bölgeye yerleştirmesinden sonra Batı’dan gelen mesire yeri kültürü sayesinde Belgrad piknik alanı olarak kullanılan İstanbul’un sayılı cennet bahçelerinden biri haline gelmesine kadar. Zaten buraya daha önce gittiyseniz su biriktirmek amacıyla kullanılan bendlere yakından şahit olmuşsunuzdur.

3

Kısacası Belgrad Ormanı bir Pazar günü tatili için oldukça keyifli bir ortam. Yemyeşil bol oksijen içinde enfes doğası, mesire alanları ile özellikle bahar ve yaz aylarında en çok ziyaret edilen rotalardan. Piknik severler bugünden hazırlıklara başlayın, huzur dolu bir hafta sonu tatili Belgrad Ormanı’nda sizinle buluşuyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here