Daha önce hiç kardan adam şenliklerine katıldınız mı? Eğer benim gibi siz de katılmadıysanız üzülmeyin, gelin Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği’nde buluşalım.

3

Çamlıhemşin ilçesinde bir turizm merkezi haline gelmiş Ayder yaylası, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nin düzenlemiş olduğu şenlik her sene büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Kardan Adam Şenliği’nde amaç en büyük kardan adamı yapmak. Ama tabi ki sadece bununla bitmiyor; kayak, halat çekme gibi birçok yarışmalar da Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği’nde en zevkli haliyle yapılıyor. Üstelik yarışmalarda dereceye girenlere birçok hediye veriliyor. 1200 m rakımlı Ayder yaylası Kardan Adam Şenliği’nde kar yağışına rağmen isteyen mangalını da yakıyor, horonlarını da tepiyor kısacası şenliğin tadını doyasıya en coşkulu şekilde çıkarıyor.

Siz de bu şenliğin için de niye olamayasınız? tatilbudur.com’un düzenlediği uçaklı Ayder yaylası 9. Kardan Adam Festivali Turu’na katılın, kısa da olsa hem o güzel havasını içine çekin hem de şenlik nasıl oluyormuş gidin bir görün. Eğer kendi imkânlarınızla gidecekseniz kış şartlarına hazırlıklı gitmeyi unutmayın, sonradan yolda kaldım demeyin. Bir de unutmadan kayma zevkinden oldu ki mahrum kalmamak için aman diyeyim leğeninizi de kapıp gelin.

2016 Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği:

Etkinliğin Yeri: Ayder Yaylası (Çamlıhemşin), Ayder Yayla meydanı.
Tarihi: 30 Ocak – 31 Ocak 2016

2

Bence bu kaçıramayacağınız bir fırsat, şahsen ben çok merak ediyorum. Düşünsenize karlar arasında cennetten kopma bir yayla ve beraberinde de en eğlenceli 2 gün. Hadi hep beraber Ayder’ de buluşalım.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here