Avşa Adasını gördükten sonra erteleyip durduğunuz Avşa gezisine daha önceden katılmadığınız için pişmanlık duyacağınızdan eminim. Balıkesir’in Marmara tarafında kalan Avşa Adası tam bir tatil cenneti gerçekten de. Özellikle yaz dönemlerinde çok kalabalık oluyor. Deniz, güneş, kum üçlüsünden ayrı kalamayanların en çok tercihleri arasında Avşa Adası. Her yıl kalabalık olmasına rağmen denizi her zaman o kadar berrak ki, denizin altındaki o gizli yaşamı görmemek mümkün değil.

2

Avşa Adasında konaklamak için buraya en yakın Balıkesir Otellerinden ya da Tekirdağ Otellerinden yerinizi ayırtmalısınız. İki tarafa olan yakınlığı da aynı diyebilirim. Ama bu sizin için çok güzel bir avantaj, tatil için gittiğiniz Avşa Adasında birden çok yeri görme şansınız var. Sakin, huzur içinde bir yaz tatilini çok uzaklarda aramanıza gerek yok, Avşa Adası tüm bu özellikleri fazlasıyla taşıyor zaten. O kadar güzel bir denizi var ki, insanın girdikten sonra saatlerce sıkılmadan yüzesi geliyor.

Avşa Adasına daha önceden gidenler mutlaka bilir; burası balıkçılığıyla ünlü olduğu kadar üzüm şaraplarıyla da ünlü. Hatta balıkçı teknelerinde taze balık kasalarının yanında üzüm kasalarını da göreceksiniz. Ne kadar güzel şarapları olduğunu buradan anlayın desem de tadına bakmadan buradan ayrılmayın bence. Son zamanlarda meşhur olan beyaz şarabın tadı Avşa Adasında kesinlikle denenmeli. Zaten tadını alınca bu kadar güzeline daha önceden hiçbir yerde rastlamadığınızı anlayacaksınız.

3

Güneş ayrı bir doğar burada. Hele bir de sahilinde o gün batımını izlemenin keyfini o an başka ne verebilir ki. Pırıl pırıl denizinde yüzmesi de ayrı bir keyif izlemesi de. Bu yaz ne yapın ne edin iki günlük bir zamanda olsun Avşa Adasının o mis gibi havasını, masmavi denizini mutlaka görün derim.

Kısacası Avşa Adası hakkında kısa ve öz bahsedecek olursam bütün güzellikleri içinde barındıran keyifle tatil yapabileceğiniz bütün özellikler burada toplanmış diyebilirim. Şimdiden iyi tatiller. 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here