En başta belirtmeliyim ki Dubrovnik’e gitmek için özellikle beklemeniz gereken bir zaman yok ama bunu gece hayatı için söylemem söz konusu değil. Buraya yazın giderseniz işte eğlencenin en uygun zamanı diyebilirim. Burada yaz geceleri çook hareketli.

3

Dubrovnik Turuna kışın giderseniz farklı güzellikleriyle karşılaşacağınızdan eminim. Fakat eğlence beklemeyin, en iyi gece kulübü bile kapalı kışın. Sadece belirli etkinlikler için kapılar açılıyor. Bunlara denk gelmişseniz bence fırsatı kaçırmayın. İsmini sayacaklarım arasında özellikle Revelin, Dubrovnik gecelerinin popüler mekanı.

1

Dubrovnik’te nerede eğlenilir? diye soranlara cevabım; Revelin başta olmak üzere Lazareti, Latino Club Fuego, Capitano Bar ve Orsula bunlardan bazıları. Stradun sokaklardaki şarap evleri, publar ve kafeler sabahın ilk ışıklarına kadar gece kulüpleri havasında. Gusti Wine and Food Bar, The Gaffe Pub, Buza Bar, Cafe Festival, Nonenina Bar, akşam saatlerinde canlı müzik eşliğinde yorgunluğunuzu atarken içkinizi yudumlayabileceğiniz publar ve barlar.

2

Gece hayatının renkli yaşamından hoşlanmayanlar, sizi de unutmuyorum. Size önerim; eski şehir ve liman bölgesinde sakin ve güzel yerler var, gece geç saatlere kadar hizmet veriyor.

Hırvatistan’ın hareketli şehri Dubrovnik gece hayatında olduğu kadar festivalleriyle de ünlü diyebilirim. Temmuz başından Ağustos sonlarına kadar süren yaz festivallerde bale gösterileri ve klasik müzik konserleri yapılır, tiyatro ve opera alanında şirin gösteriler düzenlenir. Bu festivalleri kaçırırsanız bir yıl daha beklemeniz gerekiyor. Her yıl düzenli olarak yapılır bu eğlenceler ama siz yine de kaçırmayın. Özellikle film gösterilerine karşı merakınız varsa haziran ayında Libertas Film Festivali, ekim ayında ise Dubrovnik Uluslararası Film Festivalleri sizi bekliyor.

Dubrovnik en güzel eğlenceleriyle sizi çağırıyor. Bu eğlence dolu geceleri mutlaka yakından görmelisiniz. Daha farklı ülkelerde daha renkli gecelerde buluşmak için tatilbudur.com’u ziyaret edin.

YORUM YOK