2016 yılını taçlandıran eşsiz yerleri görmeden bu yazı bitirmek istemiyorum diyorsanız mükemmel destinasyonların olduğu listemizi mutlaka gözden geçirmelisiniz. Aslında Türkiye’de görülecek yerler o kadar geniş ki bütün bunları bir bir görmeye kalksanız ne zaman yeter ne de ömür. Tarih, doğaüstü güzellikler, el değmemiş sahiller, eğlenceler, festivaller ve sanata dair her şey 2016 bitmeden mutlaka görmeniz gereken yerler listesinde. Keyifli okumalar.

Fransa, Normandiya

2016 bitmeden mutlaka görmeniz gereken yerler listesinin ilk başındaki eşsiz cennet köşesi Fransa’daki Normandiya. Fransa’da attığınız her adım sizi zaten fazlasıyla büyüleyecek olsa da Fransa’nın görülecek yerlerinden Normandiya’yı diğer rotalardan ayıran 2016 Fransa Bisiklet Turu’nun burada başlamış olması ve neredeyse 3 yıl boyunca her yıl yapılan Empresyonizm Festivali. Bu ayrılmaz ikiliyi Fransa Turlarına katıldığınızda yakından görebilirsiniz.

İtalya, Sicilya

Akdeniz için bir vazgeçilmez olan Sicilya’yı İtalya Turlarına katıldığınızda keşfedebilirsiniz. Antik Roma ve Yunan kalıntılarının bu eşsiz destinasyonla buluşmasıyla doğan ne kadar güzellik varsa hepsi burada gizli adeta. Keyfine doyulmaz sahiller, yemekler ve bunlara bir de şarapları eklenince söylenecek ne kadar yorum varsa hepsi size kalmış.Red boat, Isola Bella, Sicily

Fas, Fes

İnanması zor belki ama Dünya üzerinde trafiğe kapalı bir şehir Fes. Yıllarca Marakeş’in gölgesi altında yaşamış. Ve şimdi kendine has egzotik havası, dapdaracık sokakları, alışveriş edeceğiniz mükemmel adresleri ve en lüks restoranları burada göreceksiniz. Fas Turlarının göz bebeği Fes’i bir de siz görün.

ABD, Acadia Ulusal Parkı

2016’da görmeniz gereken yerlerden biri de Acadia Ulusal Parkı. Şimdi oralarda olmanın en güzel zamanları çünkü. Buraya gittiğinizde sanatsal ve sportif etkinlikler sizi bekliyor olacak. Çocukları da unutmamak lazım elbette. Siz bir yandan bu doğaüstü parkın keyfini çıkarırken çocuklar için düzenlenen fuarlar kesinlikle bir kez olsun görülmeli.

Almanya, Bavyera

Almanya Turlarının olmazsa olmaz başkenti Münih önceki yıllara göre daha neşeli ve daha eğlenceli. Belki bir Bira Saflık Kanunu’nun kabulünü görmeye geç kaldınız ama en yakın zamanda Almanya’yı ziyaret etmeyi gezi planlarınıza eklemeyi unutmayın.

Furth, Bavaria, Germany

BAE, Abu Dabi

Son yıllarda kendini fazlasıyla gösteren lüks otellerin katkısı büyük Abu Dabi’nin gelişimi için. Bunlara bir de maceraları eklenince Abu Dabi’yi görmek kaçınılmaz oluyor. Louvre Abu Dabi ve Guggenheim Abu Dabi müzeleri de olunca daha bir çekici oluyor bu ülke.

Küba, Havana

Dünya’nın en renkli antik arabalarını ziyaret etmeye ne dersiniz? Baş döndüren büyüleyici sahilleriyle Havana ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında. Sokaklarında hayat bulacağınız Küba son yılların gözde rotalarından. Küba Turlarına katılmak için acele edin.

Traffic at Malecon, Havana, Cuba

Danimarka, Fario Adaları

Şehir karmaşasından uzaklaşıp gözlerden uzak bir tatil geçirmek istiyorsanız ne yapın ne edin mutlaka Danimarka Turlarına katılın. Doğasıyla iç içe bir tatil geçireceğiniz Fario Adalarında müzik festivalleri, lezzetli mi lezzetli restoranlar zinciri sizinle olacak.

Tayvan, Taipei

2016 yılında kazandığı Dünya Tasarım Başkenti ödülü ile Taipei Uzak Doğu’nun vazgeçilmez rotası. Ne yana baksanız gökdelenleri göreceğiniz bu şehirde olmak için daha fazla beklemeyin. Gündüzleri şehir turu yaparken akşamın en güzel saatlerinde gece hayatıyla tatiliniz daha da renklenecek.

İspanya, San Sebastian

2016 bitmeden mutlaka görmeniz gereken yerlerin sonuncusu San Sebastian İspanya’da. Latin müziği kulağınıza nasıl da güzel gelecek bu atmosferde tatmalısınız. Gece hayatıyla ünlü Wroclaw gezilmeli ve eşsiz tapasları İspanya Turlarında mutlaka denenmeli.

Beach of San Sebastian, Spain

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here