Hepimiz kısa da olsa şöyle güzel yerlerde gezip, güneşin ve denizin tadını keyifle çıkarmayı fırsat bilir olduk. Havalar da hazır güzelleşmişken 19 mayıs tatilini hafta sonuyla birleştirmek mükemmel bir tercih olabilir mesela. Doğa nihayet uyandı, bize en güzel haliyle göz kırpıyor. Ağaçlar yeşerdi, kimi yerlerde deniz suyu bile ısındı, güneş en tepeden bize bakıyor. Çoluk çocuk ailecek her zaman tatil yapmaya fırsat bulamıyorsanız bu kaçınılmaz fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz. Türkiye sınırları içinde ister yakın ister uzak mesafelerden oluşan erken rezervasyon fırsatlarından oluşan gezi programımızı incelemeye hazırsanız valizleri de hazırlama zamanı geldi çattı bile. 🙂

Cunda Adası

Bir Ege aşığı olarak Cunda Adası ya da Ayvalık gibi bölgenin incisi olan rotalar 19 mayıs tatili için mükemmel seçenekler. Geçmişten gelen Rum mimarisini hala burada görebilirsiniz. Adım attığınız her yerde doğasıyla iç içe olacağınız bir hayal edin. Ve doğal güzellikleri içinde de bir sürü görülmesi gereken tarihi yerleri olsun. Agia Triyada Kilisesi, Ayışığı Manastırı, Taksiyarhis Kilisesi Ayvalık-Assos-Bozcaada Turlarıyla gezilmek üzere sizi bekliyor. Ege lezzetlerine lezzet katan meşhur mezeleri bu mevsimde gerçekten kaçırılmaz. Deniz manzarası eşliğinde enfes mezelerle donatılmış bir masaya hangimiz hayır diyebiliriz ki. Kısacası bol güneşli, bol gezmeli bir tur sizi beklerken Ayvalık’ta görülecek yerler listesinin başındaki Şeytan Sofrasını görmeden turunuzu sonlandırmayın.

Cunda Adası
Cunda Adası

Çeşme

Ve yine Ege, yine oranın esintisinden vazgeçemediğimiz büyüleyici bir rota Çeşme. Son yılların en popüler rotalarından diyemeyeceğim çünkü öylesine bir destinasyona sahip ki yaz-kış gönülleri uzun yıllardır fethetmeye yetiyor. Başta Alaçatı bu konuda her zaman iddiasını ortaya koyuyor. Alaçatı tam bir sörf cenneti. Hem bu sebepten hem de içindeki Rum evlerinden olacak ki İzmir gezilerinin Çeşme’den sonraki turistik bölgelerinden. Konaklama için Çeşme Otellerini tercih ederseniz İzmir’in her bir yanını doyasıya görebilirsiniz. 19 mayıs tatili için birbirinden güzel rotaları görmeye devam.

Çeşme
Çeşme

Kapadokya

19 mayıs tatiline yine görmeden edemeyeceğimiz bir rotayla devam ediyoruz. Kapadokya bu tatil için biçilmiş kaftan desem yeridir. Şimdi oralarda olmak için en güzel zamanlarken Göreme Açık Hava Müzesi, Ihlara Vadisi ve diğer önemli yerlerini gezmek için şimdiden harekete geçin ve Kapadokya Turlarından yerinizi ayırtın. Buranın simgeleşmiş güzelliklerinden rengârenk balon turlarına katılmayı da sakın unutmayın.

Kapadokya
Kapadokya

Eskişehir

Eskişehir’de görülmesi gereken yerler yazımı daha önceden okuyanlar ve o atmosferde bulunanlar az çok bilir burada yatan ne kadar güzel yerler olduğunu. Kışları soğuk yazları sıcak geçen Eskişehir Turlarında olmak için şimdi en iyi zamanlarken uygun fiyatlarla kampanyalarından yararlanmanın da en güzel zamanı. Porsuk Çayı, Odunpazarı, Kent Parkı ve daha birçok yer 19 mayıs tatilinde sizi çağırıyor. Porsuk çayına gittiğinizde meşhur gondol gezisine katılmadan, tadına doyulmaz çiğ böreklerinden, Balaban köftelerinden tatmadan bir Eskişehir turu olamadığından burada yapılması gereken her ne varsa mutlaka harekete geçirin.

Eskişehir
Eskişehir

Datça

İlkbaharda ya da yazın farklı doğayla baş başa sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Datça her zaman mükemmel bir tercih olacaktır. Önümüzde en yakın 19 mayıs tatili varken bu fırsatı bence kaçırmamalısınız. Doğası içinde birbiriyle yarış içinde olan plajlarını tekne turlarına katılarak bir bir görebilirsiniz. Palamutbükü, Mesudiye, Tütünbükü, Bozburun, Selimiye gibi rotalar Datça’da görmeden dönmemeniz gereken durakların sadece bazıları. Oraya gittiğinizde konaklama için sorun yaşamak istemiyorsanız kendinize en uygun Datça Otelleri fırsatlarını kaçırmayın.

Datça
Datça

19 mayıs tatili için popüler gezi rotalarından henüz gitmediğiniz, gittiyseniz de tekrar tekrar görmeyi düşlediğiniz yerler varsa çok geç olmadan bugünden yerinizi almalısınız. 19 mayıs turlarımızı henüz incelemediyseniz son gün fırsatları sizinle.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here